Tal Memorial - Moscow (Russia) - Leko won in round 1. Full schedule of the tournament...
The Hungarian Peter Leko won his game in round 1 against Alexei Shirov of the Tal Memorial 2007 in Moscow. All other games were drawn. Full schedule below... Gelfand vs Kramnik in round 2...
Results round 1:
Leko-Shirov 1-0
Kamsky-Gelfand 1/2-1/2
Kramnik-Carlsen 1/2-1/2
Alekseev-Ivanchuk 1/2-1/2
Jakovenko-Mamedyarov 1/2-1/2
Live games: http://russiachess.org/online/
Official site: http://russiachess.org/
Schedule:
Round 2 (11 Nov 15.00 h.)
Shirov-Mamedyarov
Ivanchuk-Jakovenko
Carlsen-Alekseev
Gelfand-Kramnik
Leko-Kamsky
Round 3 (12 Nov 15.00 h.)
Kamsky-Shirov
Kramnik-Leko
Alekseev-Gelfand
Jakovenko-Carlsen
Mamedyarov-Ivanchuk
Round 4 (13 Nov 15.00 h.)
Shirov-Ivanchuk
Carlsen-Mamedyarov
Gelfand-Jakovenko
Leko-Alekseev
Kamsky-Kramnik
Round 5 (14 Nov 15.00 h.)
Kramnik-Shirov
Alekseev-Kamsky
Jakovenko-Leko
Mamedyarov-Gelfand
Ivanchuk-Carlsen
15 Nov - Rest day
Round 6 (16 Nov 15.00 h.)
Shirov-Carlsen
Gelfand-Ivanchuk
Leko-Mamedyarov
Kamsky-Jakovenko
Kramnik-Alekseev
Round 7 (17 Nov 15.00 h.)
Alekseev-Shirov
Jakovenko-Kramnik
Mamedyarov-Kamsky
Ivanchuk-Leko
Carlsen-Gelfand
Round 8 (18 Nov 15.00 h.)
Shirov-Gelfand
Leko-Carlsen
Kamsky-Ivanchuk
Kramnik-Mamedyarov
Alekseev-Jakovenko
Round 9 (19 Nov 12.00 h.)
Jakovenko-Shirov
Mamedyarov-Alekseev
Ivanchuk-Kramnik
Carlsen-Kamsky
Gelfand-Leko
Results round 1:
Leko-Shirov 1-0
Kamsky-Gelfand 1/2-1/2
Kramnik-Carlsen 1/2-1/2
Alekseev-Ivanchuk 1/2-1/2
Jakovenko-Mamedyarov 1/2-1/2
Live games: http://russiachess.org/online/
Official site: http://russiachess.org/
Schedule:
Round 2 (11 Nov 15.00 h.)
Shirov-Mamedyarov
Ivanchuk-Jakovenko
Carlsen-Alekseev
Gelfand-Kramnik
Leko-Kamsky
Round 3 (12 Nov 15.00 h.)
Kamsky-Shirov
Kramnik-Leko
Alekseev-Gelfand
Jakovenko-Carlsen
Mamedyarov-Ivanchuk
Round 4 (13 Nov 15.00 h.)
Shirov-Ivanchuk
Carlsen-Mamedyarov
Gelfand-Jakovenko
Leko-Alekseev
Kamsky-Kramnik
Round 5 (14 Nov 15.00 h.)
Kramnik-Shirov
Alekseev-Kamsky
Jakovenko-Leko
Mamedyarov-Gelfand
Ivanchuk-Carlsen
15 Nov - Rest day
Round 6 (16 Nov 15.00 h.)
Shirov-Carlsen
Gelfand-Ivanchuk
Leko-Mamedyarov
Kamsky-Jakovenko
Kramnik-Alekseev
Round 7 (17 Nov 15.00 h.)
Alekseev-Shirov
Jakovenko-Kramnik
Mamedyarov-Kamsky
Ivanchuk-Leko
Carlsen-Gelfand
Round 8 (18 Nov 15.00 h.)
Shirov-Gelfand
Leko-Carlsen
Kamsky-Ivanchuk
Kramnik-Mamedyarov
Alekseev-Jakovenko
Round 9 (19 Nov 12.00 h.)
Jakovenko-Shirov
Mamedyarov-Alekseev
Ivanchuk-Kramnik
Carlsen-Kamsky
Gelfand-Leko
(1731 reads)
Poster | Thread |
---|